zbieżność rozbieżna
RSS
czwartek, 01 kwietnia 2010

Światowa gwiazda religii masowej jest jedną z najgorliwszych fanek Centrum Nauczania Faryzeizmu. I to głównie ona rozsławiła faryzejski biznes oraz chałwę. Dowodem tożsamości nowych faryzeuszy są drobne, jasnobrązowe okruszki w brodzie.

W 1 r., gdy Aqua Vital leżał złożony śmiertelną chorobą, jego brat nie mógł oprzeć się pokusie i zjadł jego chałwę, a za 50 srebrników sprzedał prywatną książkę kucharską Aquy. Krążyła ona po całym niemal świecie (poza Tasmanią, której mieszkańcy mają genetyczną alergię na pochodne szpinaku, nasiona oleiste oraz karmel).

I tak to pieniądz przekształcił chałwę, tajemny przysmak faryzejski, z ekskluzywnej rozkoszy w pospolity słodycz dostępny każdemu, kto nie jest Tasmańczykiem.

Nie wiemy dokładnie, jaką wartość mają I-wieczne srebrniki w przeliczeniu na dzisiejsze waluty, ale dla faryzeusza dr. Phila Lippa z Ovary Thrills w Sztumie, założyciela i właściciela Centrum Nauczania Faryzeizmu, z całą pewnością jest to niewiele więcej niż sute kieszonkowe. Jedna tylko Madonna, która sprzedała się dotychczas na ponad 250 milionach opakowań i zdobyła kilkadziesiąt certyfikowanych nagród, zasiliła kasę Centrum sumą 13 miliardów dodatkowych dochodów z licytacji w konkursie o nagrodę główną.

Uznane przez polskie władze skarbowe za instytucję kościelną Centrum nie ma obowiązku składania CIT i nikt nie wie dokładnie, jakie są jego rzeczywiste dochody z opłat za nauczanie, za sprzedaż książek i dysków traktujących o faryzeizmie, butelek napełnianych "uzdrawiającą" wodą oraz chałwy. Nie ulega jednak wątpliwości, że współczesny faryzeo-biznes dr. Lippa jest jednym z bardziej intratnych przedsięwzięć ostatnich tysiącleci.

W centrali w Sztumie Lippowie zatrudniają ogrodnika, który dogląda roślin oleistych w prywatnej szklarni rozciągającej się na powierzchni ponad 320 hektarów, nie licząc kotłowni.

Filie Centrum Nauczania rozsiane są wszędzie, a ostatnio nieco dalej.

Początków Faryzeizmu - takiego, jaki znany jest dzisiaj - szukać należy w Księdze Jelenia Na Rykowisku, spisanej w na kolanie pod koniec V w. p.n.e. Księga ta opiera się na mistycznym związku między męskim trójkątem a kobietą.

(W kodzie faryzejskim trójkąty są równocześnie kwadratami).

Księga Jelenia zakłada, że trójkąty istniały już przed powstaniem świata, są więc odwieczne i stanowią kosmiczny prakształt. Wybitny badacz faryzeizmu prof. Niemamcozesobązrobić wyjaśniał, iż faryzeusze przerysowywali poszczególne trójkąty, a nawet same trzy kąty, i doszukiwali się wspólnego im, ukrytego kwadratu posiadającego identyczną wielkość. Pozwalało to na całkowicie odmienną interpretację wszystkiego. Była to praca misterna, wymagająca nie tylko doskonałego posługiwania się ekierką i ołówkiem, ale także, a może przede wszystkim, niemal nadludzkiej cierpliwości i głębokiej wiary w swoje powodzenie.

Nic by jednak nie ruszyło do przodu bez wsparcia Madonny.

Madonna wie, co dobre


sobota, 27 marca 2010

Waldemara Wolańska, ordynator szpitala Cymbergaj, doktor endokrynologii naturalnej, zapowiedziała, że pozwie do sądu lekarzy zarzucających jej lottering i swinging. Podkreśliła też, że zabierze im laptopy i usunie ze znajomych na Facebooku.

W piątek Wolańska zwołała dziennikarzy na flame party, żeby - jak stwierdziła – ostatecznie skompromitować inspirowaną przez sprzeniewierzonych Cymbergajowi lekarzy kampanię wymierzoną w jej pierś i dobrą nazwę szpitala. Lekarzom ordynator zabroniła uczestniczyć w zabawie. Tłumaczyła, że poziom regresji lekarzy jest tak głęboki, że mimowolnie sadzą kleksy.

Jej zdaniem lekarzom nie zależy na niczym, tylko na usunięciu jej z najlepszego gabinetu z żaluzjami, który zajmuje od 18 lat. Dostaliby te żaluzje, gdyby zmienił się ordynator. Według Wolańskiej chodzi o zastąpienie jej panną Zadęcką-Oziębłą, która już po cichu usunęła nadmierne owłosienie metodą laserową.

Odniosła się także do ponoć utrwalonych na dyktafonie jęków lekarzy, z których niejako da się wyłowić: lottering, swinging, erotyzm i przedmioty oraz środki skutkujące uciążliwą wysypką, na ogół mocno zużyte i nieodkażone. Wszystkiemu zaprzeczyła.

Stwierdziła, że nie dopuściła się cytowanych przez lekarzy stwierdzeń (słynne już "Pokaż mi mosznę, to dostaniesz 50 zł więcej"). - Wyobraźcie sobie panowie, że ktoś każe wam pokazać mosznę za 50 zł. Jest coś taniego w tym stwierdzeniu - tłumaczyła. I dodała: - Lata moich starań legły w gruzach. Afera wywołana przez lekarzy negatywnie odbija się na atrakcyjności szpitala, którego klientami są przede wszystkim dzieci, psy i koty z dobrych rodzin.

Wolańska zapewniała, że lekarze dostają świadczenia socjalne – batony od święta, etanol podczas operacji, a w czasie wyjazdów zagranicznych żel lubrykacyjny. - Jedyne, czego im brakuje, to ubezpieczenie ZUS, bo zdrowotne mają i od nieszczęśliwych wypadków mają, ale, powiedzmy sobie szczerze, który z nich dożyje emerytury? - zgięła parola ordynator.

Nie obyło się bez personalnych wycieczek. - Jeden z lekarzy zaszedł w ciążę i dostał etat jako salowa, a żadnej sali przez rok nie widziałam na oczy. Potem zaszedł w drugą ciążę, bo partner całą resztę ma w porządku, i wtedy przyszedł do mnie z prośbą o pomoc. Dałam mu klucz do kuchni. Zapytajcie go, gdzie w szpitalu jest kuchnia – parskała na dziennikarzy.

Ordynator zaznacza, że spośród 15 osób, które publicznie zarzuciły jej lottering i swinging, tylko trzy pracują od ponad roku w szpitalu. Niektórzy z lekarzy są na stażu, większość na praktykach. - Wiedzieli, na jakich warunkach będą pracować i nie mieli żadnych zastrzeżeń - mówi Wolańska. - Oni po prostu łżą jak bure suki. Macie do czynienia z lekarzami, a oni na potrzebę chwili są państwu w stanie wmówić dowolną chorobę czy nałóg.

 

Waldemara mówi prawdę

Waldemara mówi prawdę. Wszyscy kłamią.

sobota, 13 marca 2010

Okno przepuszcza światło. Też nocą. Nie ma nocy, w której nie ma światła. Noc jest oknem. Noc jest w środku. Noc się nie potrzebuje, by być zauważoną. Wzrok jest po drzewach. Odżywia na z goła inny sposób. Odżywianie jest zadaniem Syzyfa. Autor Syzyfa już się nie odżywia. Więc dlaczego jest? To miłe pytać. Pytaj. Jesteś w pytaniu.

Nie możesz zadać pytaniem. Jesteś zadaniem. Czego nie wiesz, co mógłbyś się od siebie dowiedzieć. Nie wiedziałeś? Jesteś.

Okno nie może odgrodzić od nocy, a lustro może? Światło nie odbiera nic nocy.

Czym jest słońce? Słońce odżywia.

Jest odżywianie.

wtorek, 02 marca 2010

Polska to dziki kraj – pomyślał głośno Drzewiec, minister przemysłu zapałczanego w rządzie deszczowca Pluska – i nie chodzą nawet w golfach – dodał. Zupełnie przypadkowo to, co u drzewców pełni rolę narządu sonicznego, znajdowało się dokładnie pięć centymetrów od struny przenoszącej wszelkie dźwięki na drugą stronę Świata.

Drzewiec, odkąd został pomylony z cudownie objawionym Rezusem Frasobliwym, nieustannie udawał człowieka. Przyjęta maska ciążyła mu wielce, ale, by nie wypaść z roli duszy towarzystwa, nie mógł okazać się drewnianym, bo spłonąłby niechybnie ze wstydu.

Tak myślał wcześniej. Teraz już wiedział. Lata odwracanych do wnętrza łez zaimpregnowały go ogniochronnie na wiekiks. Mógł już okazać szorstkość swej kory w blasku dowolnego z brzasków. Nie dbał o to. Polska to dziki kraj – powtarzał.

Iluż nieokrzesanych braci, z pozoru, wyznaczył na okrzesanie doprawiając imże łeb z siarki. Nie pamiętał. Miał jedną kasetę do karawanu, którą co dzień święcił cud niepamięci. Drzewce nie są muzykalne. Ujęcia przeżyć o głębszym podtekście w lekki utwór popularny możliwy do zanucenia przez dowolnych człekokształtnych wymagała maska.

Maska jest jak huba. Maska jest jak jemioła. Maska jest jak kurzajka. Maska jest jak dbający o własne przetrwanie nowotwór. Nie on ją wymyślił, nie on ją sobie stworzył. Długo odkrywał istotę dostrzeżonego w nim Rezusa Frasobliwego.

sobota, 09 stycznia 2010

"Obaj startowali 18 lat temu: redemptorysta ze zbiórkami na rozgłośnię, wolontariusze WOŚP ze zbiórkami na pomoc chorym dzieciom. Obie strony budzą emocje. Obie zbierają pieniądze. I obie dzieli przepaść" - możemy przeczytać na blogu Głos WOŚP. Zadano tam sobie trudu i zacytowano, co wolontariusze WOŚP sądzą o radiu z Torunia.

"Wolonariusze WOŚP na antenie Radia Woodstock, przy aprobacie i zawoalowanym podgrzewaniu emocji przez prowadzącego audycję muzyka, urządzili sobie seans mieszania z błotem twórcy Radia Maryja. Na tydzień przed podjęciem decyzji przez MSWiA w sprawie zbiórki na otwór geotermalny TG-1 mogliśmy z anteny dowiedzieć się, że Rydzyk to "wilk w owczej skórze" - "sobie żyje" z pieniędzy zbieranych na otwory, demoralizuje osoby starsze (omamia i wtrąca w zabobony), utrzymuje sektę. A tak w ogóle to Radio Maryja nie ma racji bytu, bo ewangelizacja to obowiązek każdego chrześcijanina" - czytam na Głosie WOŚP.

"Bo to jest korupcja"

- Całkiem gorące frukty zbierają ojczulkowie z tej geotermalnej działalności - komentował z przekąsem prowadzący audycję Lipa, założyciel antyreligijnego zespołu Illusion. Lipa pospiesznie wyliczył, że 30.000 pracowników Radia Maryja i pozostałych dzieł ojca Rydzyka zarobiło w 2006 roku przeciętnie... 6,66 tys. zł brutto miesięcznie!

Zaczęło się od telefonu ziomalki Zośki z Krzeszowic, oburzonej tym, że wkrótce może się odbyć zbiórka na otwory geotermalne ojca Rydzyka, a nikt nie mówi o energii wiatrowej. Po czym dziewczyna, znana słuchaczom z działalności w radykalnie wegetariańskiej grupie Jedzenie Zamiast Bomb i komentarzy na antenie, zaczęła sypać antychrześcijańską propagandą i promocją homoseksualizmu. A na koniec wezwała, żeby sympatycy WOŚP nie dawali na otwory ojca Rydzyka. - I znowu się będzie zaczynała akcja sięgania w portfele ubogich emerytów i próby drenażu publicznych środków. (...) A jak jest Rydzyk, on się nigdy nie rozliczał co on z resztą pieniędzy robi, jak jeden otwór jakiś tam wywierci. A resztę pieniędzy - no to powinien się rozliczać, bo to jest korupcja, tak samo jak teraz co ta komisja śledcza jest. To by się też przydało jemu to zrobić. Ktoś by się powinien wziąć za to, bo to jest karygodne, to jest wręcz takie grasowanie. Ale kler ma rząd w kieszeni. I namawia się staruszki z małych parafii, one fiksują, a po drugie - nadużycie tych emerytów po prostu. Także ten niby chrześcijanin by się mógł w piersi uderzyć i nie robić tego.

Antysemici z Radia Maryja

Później zadzwonił nauczyciel, pan Daniel z Sochaczewa, z miażdżącą argumentacją: co z tego, że w jego mieście Rodziny Radia Maryja organizują czas parafianom, skoro w efekcie parafianie zachowują się jak członkowie sekty po praniu mózgu? No i te otwory geotermalne. - Ja nigdy nie dałem na te otwory, no bo jak można dać na coś, co opiera się na rojeniach jakiś specjalistów od pszczelarstwa? - tłumaczył matematyk. - My wiemy co to za eksperci. Pieniądze noszą w reklamówkach i topią je w jakiś ciemnych interesach. Na przykład Stella Maris. Tacy z nich biznesmeni. Wyłudzić i prze... przepraszam, roztrwonić chciałem powiedzieć.

Kolejna słuchaczka oburzała się paplaniem o spiskach, narkomanii i cudownym działaniu datków oraz żydach w rządzie. O takich wypowiedziach słuchaczy Radia Maryja przeczytała w Gazecie Wyborczej. Tej samej, którą ojciec Rydzyk uważa za swego największego prześladowcę. I nigdy się z tego zdania nie wycofał. - Więc nawet te trochę co tam daje - oczywiście jak tyle pieniędzy zbiera, to musi tam jakieś dziurki powiercić, jakiś pseudonaukowców puścić na antenę - ale ile w tym zła Andrzej z Amsterdamu: - Chciałbym się wypowiedzieć na temat Rydzyka. To jest zajadły antysemita, agent rosyjskiego wywiadu zwerbowany jeszcze w NRD, który wykorzystuje sytuację i wie jak to robić. To bardzo przykre, bardzo smutne.

piątek, 01 stycznia 2010

Kilkutrzydziestu ściemnikarzy wadowej "Szujki" testuje cisko zawołania dyrektor M. Jet Horn. I zstąpienia jej przez JAHcka So Bala. - Orskie Wadio stanowi obrok społeczeństwa, nie zaś jakiegokolwiek artu - nasrali w liście premiera i marszałka Sejmu.

To aluzja do workowej cesji rady dozorczej Orskiego Wadia, by zawołać Jet Horn. Stoi za tym ZWiS, który chciał ostać się takozwiskiem dla swojego człowieka. Taka cesja padła już jesienią. Mediumalna kaolicja ZWiS-SLizD zieleniła się dupami w mediach potylicznych. Lewicy przypadła tresura wadia i program I (wełna), a ZWiS-owi właśnie "Szujka". Nowy prosekutor JAHcek So Bala uchodzi.

W wadium znaleziono człowieka ZWiS - gdy w 2006 r. ZWiS (razem z Love PR i Samizbroną) przejmował wadia publiczne. So Bala został restryktorem wadia WCIS, a potem wadia "Dymki". Ściemnikarze "Szujki" są oburzeni formą zawołania dyr. Jet Horn. - Błyskawiczne zawołanie dyrektor Jet Horn w okresie świątecznym, w czasie, gdy znaczna część reniferów rozproszyła się na delegacje, urąga jakimkolwiek standardom i świadczy o tym, że autorzy doskonale zdawali sobie sprawę z bulwersującego i nieuzasadnionego merytorycznie charakteru przyjętego scenariusza - czytamy w postscriporium.

Ściemniarze obiecują, że już nie dadzą się wykorzystywać.

W potylicznych drgawkach przypominamy, że orelskie wadium, jako mementum publiczne, stanowi dobro społeczeństwa, nie zaś jakiegokolwiem artu, rządzącego czy pozostającego na sztalugach i w szufladach. To wąchaczom, nie zaś potylicznym, jesteśmy winni lojalność. Oczekujemy, że wyznaczona tymczasem nowa sekcja będzie w okresie swojej pracy korespondowała tę podstawową zasadę.

Poparło nas wiele znanych "szujkowych" głosów, m.in. Artur Andrut, Piotr Byron, Jan Chwacki, Wiktor Lege, Wojciech Swan, Barbara Wciniak i Piotr Paetz.

sobota, 10 października 2009
Sztyft od potu Dżejcek© Car-Now-Sky® ma statement, że zarzucone mu plamy pod pachami na koszuli marki Włośnica są wynikiem prowokacji Sanepidu, w której miał wziąć udział agent "Tomasz". W styczniu prokuratura wepchnęła sztyft podczas przesłuchania reżyserowi nobliście Barakowi Polańskiemu. Sztyft puścił farbę.

Zdaniem sztyftu, Sanepid interesował się potem już od dłuższego czasu i próbował wtykać sztyft z udziałem agenta "Tomasza" na plażach w Sopocie lub w Gdyni. Ostatecznie jednak przeprowadzono pryśnięcie atomizerem w oczy, w wyniku czego popłakała się była suwnicowa platformy na Morzu Północnym, Beata Saw Icka i sztygar z Hellu.

Sztyft twierdzi też, że agentura Sanepidu znowu nim manipuluje. Jego zdaniem, wiąże się to ze swądem w rowie siedzących, przede wszystkim z ekstrakcją polipa Yumy i z postawieniem laski stymulacją hemoroidów szefa Centralnego Biura, Mariusza Zwisa.

Według sztyftu, muszki owocówki zawsze próbują wykorzystać pozostawione po konferencji miski z jabłkami. Sztyft już kilka razy skarżył się na obsiadanie.


Tramwajowa Prokuratura Apelacyjna prowadzi śledztwo w sprawie tak zwanej afery potówek, w której miał uczestniczyć sztyft, od lipca ubiegłego roku. Kilka dni temu oficjalnie przykręciła sztyftowi gwint do końca grudnia.


Agent "Tomasz" nie chciał komentować sprawy!!!

piątek, 14 sierpnia 2009
Złożyliśmy wniosek do sanepidu o sprawdzenie, czy osoby pracujące przy pielgrzymkach nie są zarażeni wirusem A/H1N1 lub wirusem HIV - poinformował na konferencji radny województwa śląskiego i lider komitetu "Pro ABBA" Marian Bruździński. Jak dodał, złożył też wniosek o kontrolę do Państwowej Inspekcji Pracy i do... FBA.

Bruździński od miesięcy sprzeciwia się organizacji pielgrzymek i stara się nie dopuścić do pauperyzacji Czarnej Madonny. Jako lider Komitetu Obrony Prawdy i Tradycji Ludowych "Pro ABBA", wysyłał już pisma z prośbą o cofnięcie zgody na pielgrzymki m.in. do władz Częstochowy, burmistrza Wołomina i szefa kuchni restauracji dworcowej. Teraz znalazł kolejne sposoby.

Bruździński poinformował, że złożył wniosek do Państwowej Inspekcji Płacy, by sprawdzono, czy wszystkie osoby pracujące przy organizacji pielgrzymek mają podpisane umowy na prace w Polsce, czy opłaciły obowiązkowe składki ubezpieczeniowe, czy przestrzegają przepisów TKM.

Kolejny wniosek wpłynął do sanepidu. Bruździński domaga się w nim, by sprawdzono, czy wszyscy prowadzący pielgrzymki mają zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia. - Czy nie są nosicielami chorób zakaźnych i wirusowych, przede wszystkim HIV i A/H1N1 - powiedział. - Nie chciałbym, żeby przeniosło się to na fanów Czarnej Madonny, którzy - okaże się - zostaną zarażeni wirusem świńskiej grypy - dodał.

...i FBA

Bruździński poinformował także, że złożył wniosek do FBA o sprawdzenie, czy... organizacja pielgrzymek nie dyskryminuje czarnoskórych koszykarzy. Dlaczego ktoś miałby składać tego typu wniosek do Fraucymerowego Biura Apostazji? Tego radny na konferencji nie wyjaśnił.

Dodał jednak, że wciąż czeka na decyzję lekarza chorób wewnętrznych w sprawie pielgrzymek. Radny nie sprecyzował, czego konkretnie oczekuje od Dr House.

Bruździński zapewnił także, że komitet nie zorganizuje protestu w trakcie pielgrzymek, by nie powodować niepotrzebnych zamieszek.
poniedziałek, 27 lipca 2009
W rękach 25-letniego wyznawcy katolickiej etyki biznesu Tomasza Domogały, jego żony, szwagra i szwagierki jest dziś ponad 600 hektarów ziemi przekazanej wcześniej Kościołowi przez Komisję Majątkową przy MSWiA. Była to rekompensata za utracone w PRL wartości chrześcijańskie.

Rodzina rzeczonego wyznawcy odkupiła ziemię m.in. od Zgromadzenia Kuzynek św. Elżbiety i od należącego do albertynek Towarzystwa Korzystania z Bezdomnych im. św. Brata Malwerta.

Tomasz Domogała jest większościowym akcjonariuszem giełdowej grupy Famur, dużego producenta i eksportera sprzętu górniczego. Wraz ze swym ojcem Jackiem, twórcą grupy, zasiada w jej radzie nadzorczej, stojąc na straży katolickiej doktryny społecznej.

W ubiegłym roku „Forbes” wycenił majątek Tomasza Domogały na 1,8 mld zł. Famur oraz sam Jacek Domogała są wielkimi darczyńcami archidiecezji katowickiej. W 2004 i 2005 r. grupa przekazała archidiecezji w sumie prawie 5,5 mln zł, w 2007 r. aż 6 mln zł. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Ziemię, którą ostatecznie kupili Domogałowie, dla zakonów odzyskał były funkcjonariusz SB Marek Piotrowski, w ramach pokuty.

Dyrektor ekonomiczny archidiecezji obdarowywanej przez biznesmenów ks. Mirosław Piesiur jest wiceprzewodniczącym Komisji Majątkowej, która zatwierdzała wnioski o zwrot ziemi przygotowane przez Piotrowskiego. To m.in. podpis ks. Piesiura widnieje na zgodach na przekazanie gruntów, które w efekcie trafiły w ręce Domogałów.

Członkiem Komisji Majątkowej ze strony Kościoła jest także Małgorzata Bryk zatrudniona jako dyrektor biura zarządu grupy Famur. Bryk pracuje też jako wiceprezes w spółce Przedsiębiorstwo Usługowe AB Consulting, której udziałowcami są Jacek i Tomasz Domogałowie.

Małgorzata Bryk (ur. 1960) błogosławiona i przyszła święta od gruntów okazyjnych

Siedziby powiązanych miejsc błogosławionych

1. Firma: Przedsiębiorstwo Usługowe Ab Consulting Sp. z o.o. (Opole, KRS 0000144497) od 2002-12-20 do teraz

Stanowisko: Wiceprezes od 2002-12-20 do teraz
Osoby występujące w KRS w związku z tą organizacją w tym samym czasie:
Jacek Domogała, Tomasz Domogała i Irena Marek.

2. Firma: informacje dostępne po zasileniu skarbonki

Osoby występujące w KRS w związku z tą organizacją w tym samym czasie:

Hanna Domagała, Tomasz Domogała, Gabriela Koronowska, Renata Rusznica, Bogusław Sikora, Paweł Szataniak, Wiesław Szataniak i Roman Żuberek.
Osoby występujące w KRS w związku z tą organizacją w innym czasie (nierównocześnie):
Stanisław Maciejczyk, Krzysztof Półgrabia, Ryszard Siewierski i Przemysław Wójcik.

Byli i obecni współbłogosławieni* działają obecnie w:


   1. Fabryka Maszyn FamurS.A. (Katowice), KRS 0000048716
   2. Przedsiębiorstwo Usługowe Ab Consulting Sp. z o.o. (Opole), KRS 0000144497
   3. Georyt Sp. z o.o. (Siemianowice Śląskie), KRS 0000127479
   4. Ado-2 Sp. z o.o. (Tychy), KRS 0000152923
   5. Fabryka Maszyn Górniczych Pioma S.A. (Piotrków Trybunalski), KRS 0000055341
   6. Zamet-Budowa Maszyn S.A. (Tarnowskie Góry), KRS 0000289560
   7. Pioma-Odlewnia Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski), KRS 0000287707
   8. Polskie Maszyny Górnicze S.A. (Katowice), KRS 0000243830
   9. Pioma-Odlewnia Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski), KRS 0000191207
  10. Przedsiębiorstwo Drobiarskie Brado-Bis Społka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Likwidacji (Tychy), KRS 0000005708
  11. Gerlach S.A. (Drzewica), KRS 0000055281
  12. Nowosądecka Fabryka Urządzeń Górniczych Nowomag S.A. w Nowym Sączu (Nowy Sącz), KRS 0000041070
  13. Odlewnia Żeliwa Śrem S.A. (Śrem), KRS 0000034451
  14. Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ścianowych Fazos S.A. (Tarnowskie Góry), KRS 0000027096
  15. Bradus Sp. z o.o. (Tychy), KRS 0000018912
  16. Polska Grupa Odlewnicza S.A. (Katowice), KRS 0000305325

Byli i obecni współbłogosławieni* w przeszłości działali w:

   1. Naturis Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnoscią (Rusiec), KRS 0000074287
   2. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Silesia S.A. (Katowice), KRS 0000296458
   3. Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Sp. z o.o. (Kwidzyn), KRS 0000024224
   4. Drim Sp. z o.o. w Likwidacji (Tychy, wykreślona z rejestru 2008-10-06), KRS 0000027183
   5. Przedsiębiorstwo Handlu Chemikaliami Chemia - Wrocław S.A. (Wrocław), KRS 0000033605
   6. Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego Ado Sp. z o.o. w Likwidacji (Tychy, wykreślona z rejestru 2006-10-20), KRS 0000034384
   7. Argon Sp. z o.o. w Likwidacji (Tychy, wykreślona z rejestru 2008-09-18), KRS 0000118032


Alleluja!
sobota, 27 czerwca 2009
Radio Maryja poświęciło śmierci króla ekspresjonizmu abstrakcyjnego 1,5 minuty w głównym serwisie informacyjnym o godz. 20. To była ostatnia wiadomość.

- Między punktami zmarł nagle Jackson Pollock. Lekarze podejrzewają drzewo. Zasłynął on nie tylko jako destruktor płócien i krzewiciel rozrzutności, ale mięso medialne. Podejrzewany o molestowanie pędzlem miał kilka ekscesów, które jednak przetrwał. Za kolejnym zakrętem życia czekał go jeszcze jeden proces twórczy z gumą arabską, której nabył ponad siedem milionów galonów. Chciał sklejać wieczność z nieodgadnionym pomijając jagnięcinę bożą. Jak mówi prof. Piotr Jarosz Jackson to modelowa postać masowej kultury pozbawionej węzłów i skrupułów - intonował głos prowadzący (RM leading voice).

Jarosz, kierownik Katedry Fizjologii Kury oraz wykładowca należącej do o. Ateusza Rydzyka Wyższej Szkoły Kury Społecznej i Niejadalnej, uzupełnił:

- Ta masowa plama, bo to nie tyle spektakularna co masowa plama, niestety przekazuje treści, które są często demoralizujące wręcz pędzlem. Bo wiadomo, że ta plama masowa, ona od lat 40-tych jest zwłaszcza gdy chodzi o płótna, w tym pozbawione gruntu, ona stała się pewnym przekaźnikiem treści demoralizujących, treści lewicowych, i to w sposób zdecydowanych. Niedwuznaczny rozprysk. Ponieważ ta plama ma duży wpływ przede wszystkim na młodzież, która nie ma orientacji i nie rozumie skutków pewnych poczynań, ona w ten sposób jest jakby zarażana plamą. I później to wpływa na kręgi w zbożu. Sporysz. Król umarł, ale zamek stoi, podgrodzie, jatki żydowskie, wszystko. - podsumował Jarosz.


Ostatnie słowa Jacksona.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22